klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

olejek rycynowy na brwi efekty
Moda i Uroda

Olejek rycynowy na brwi – efekty

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane brwi. Są one elementem twarzy, który dodaje oczom blasku i sprawia, że oczy są większe i wyraźniejsze. Już od dawna ludzkość posiada wiedzę na temat dobroczynnych właściwości olejku rycynowego. Jest on także świetnym produktem, by zagęścić brwi.

Olejek rycynowy – co to jest i jakie są jego właściwości?

Olejek rycynowy jest bezbarwną i gęstą substancją produkowaną z nasion rącznika. Jego właściwości odkryli Egipcjanie. Współcześnie jest on szeroko dostępny w aptekach i drogeriach i co więcej, można go kupić już za parę złotych. Olejek rycynowy daje efekt przeczyszczający, dlatego często jest stosowany w zaburzeniach układu pokarmowego. Oprócz tego jest składnikiem wielu kosmetyków, gdyż działa na poprawę kondycji i wyglądu wielu części ciała. Za to, że olejek rycynowy jest tak skuteczny na włosach i brwiach odpowiadają mniejsze ilości kwasu linolowego, oleinowego oraz palmitynowego w składzie. Co ważne, rycyna jest substancją wysoce toksyczną. By móc korzystać z olejku rycynowego na brwiach i włosach stworzono specjalną metodę produkcji tego typu olejków. Jest to wyciskanie go na zimno oraz gotowanie z wodą, które powodują rozkład rycyny i sprawiają, że używanie kosmetyków z olejkiem rycynowym jest niezwykle bezpieczne.

Olejek rycynowy na brwi efekty

Problemem wielu kobiet jest odbudowanie kształtu łuku brwiowego po źle przeprowadzonej regulacji lub w związku z chorobami genetycznymi. W pozbyciu się tego problemu pomoże stosowanie olejku rycynowego na brwi. Olejek bowiem zagęści i odżywi włoski na łuku brwiowym. Dzieje się tak w związku z działaniem kwasów tłuszczowych zawartych w olejku, które stymulują wzrost włosków. Nakładanie olejku na brwi w sposób systematyczny pozwoli rosnąć nowym włosków, co więcej będzie zapobiegało wypadaniu włosków.
Ponadto olejek rycynowy z powodzeniem powinny stosować osoby, które posiadają wyjątkowo jasne brwi i chciałyby je przyciemnić. Z pewnością olejek rycynowy stanowi alternatywę dla droższych kosmetyków, które można znaleźć w drogeriach.

Olejek rycynowy – stosowanie

Niestety, aby cieszyć się pięknymi i gęstymi brwiami należy regularnie i długotrwale stosować olejek rycynowy. Nic przecież nie uda się zrobić z dnia na dzień. Potwierdzono, że pierwsze efekty mogą być zauważalne po 5 tygodniach stosowania olejku na brwi.
Olejek rycynowy można nakładać na brwi za pomocą patyczka do uszu lub szczoteczki, jaką maluje się rzęsy. Oczywiście podstawowym założeniem jest dokładne oczyszczenie okolicy brwi z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń. Tylko dzięki nakładaniu olejku rycynowego na czystą twarz będzie można zauważyć pierwsze efekty. Warto także nie nakładać za dużej warstwy olejku, by nie dostał się on do oka. Olejek rycynowy, który został nałożony wieczorem powinien pozostać na brwiach przez całą noc i można go zmyć dopiero rano. Jest to skuteczny sposób, by zauważyć pierwsze efekty po niedługim czasie i cieszyć się gęstymi, wyraźnymi brwiami.

Olejek rycynowy jest powszechnie znany ze swoich dobroczynnych właściwości dla organizmu człowieka. Stosując go na brwi można uzyskać efekt gęstych i pięknych brwi, o których marzą wszystkie kobiety.