klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Jakie kosmetyki wybrać do mycia twarzy
Moda i Uroda

Jakie kosmetyki wybrać do mycia twarzy?

Oczyszczanie twarzy to pierwszy etap rutyny pielęgnacyjnej. Od tego zaczynamy każdy dzień i na tym kończy się wieczorna pielęgnacja. Zobacz, jakie produkty stosować do oczyszczania twarzy i który z nich będzie odpowiedni dla ciebie.

Rozpocznij rutynę pielęgnacyjną od skutecznego oczyszczania

Pierwszy etap rutyny pielęgnacyjnej to właśnie dokładne oczyszczanie skóry. Wykonuje się je zarówno rano, jak i wieczorem, przy demakijażu. Aby skóra była przygotowana na dalszą pielęgnację, czyli na tonizowanie, nakładanie serum i kremu, podstawa to efektywne oczyszczenie. Na rynku są dostępne różne produkty do mycia twarzy i znajdziemy tam żele, płyny micelarne lub pianki do mycia twarzy. Jaki powinien być idealny kosmetyk oczyszczający? Przede wszystkim taki, który odpowiada na potrzeby naszej skóry. Nowoczesne kosmetyki do oczyszczania, spełniają funkcję nie tylko mycia twarzy, ale i zawierają inne cenne substancje pielęgnujące twarz, już w trakcie pierwszego etapu pielęgnacji. Na przykład jeśli masz matową i pozbawioną blasku skórę, wybierz produkt do mycia twarzy, który ma substancje rozświetlające. Jakie funkcje spełnia żel do mycia twarzy? Dobrym wyborem jest żel do mycia twarzy z witaminą C, który gruntownie oczyszcza cerę, umożliwiając jej przyjmowanie składników z kolejnych kosmetyków. Dodatkowo wpływa na koloryt cery, a jego regularne stosowanie przynosi efekty w postaci rozświetlonej i gładkiej cery.

Pianka do twarzy, płyn micelarny czy żel do mycia twarzy – co wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaka formuła kosmetyku najbardziej Ci odpowiada. Jeśli wolisz bardzo delikatne kosmetyki, to pianka do twarzy będzie tutaj pierwszym wyborem. Podobnie płyn micelarny, który zawiera specjalne micele, oczyszczające skórę z zanieczyszczeń, nagromadzonego sebum i makijażu. Płyn micelarny ma delikatne działanie, dlatego posiadaczki skóry wrażliwej i atopowej będą zadowolone. Co ważne, nie wymaga on użycia wody i jest wygodny do stosowania. Specjalne micele, które są w roztworze wodnym, to kuliste cząsteczki przyciągające wodę na zewnętrznej warstwie, a od wewnątrz wiążą tłuszcze. Płyn micelarny różni się od żelu myjącego tym, że do użycia żelu potrzebujemy wody. Dlatego to jaki kosmetyk wybierze się do codziennej pielęgnacji twarzy, będzie bardzo ważne i wpłynie na kondycję skóry.

Wypróbuj żel z witaminą C i rozświetlaj swoją skórę

Jednoczesne oczyszczanie skóry i rozświetlanie jej, to funkcja, którą spełnia żel z witaminą C. Stabilna forma witaminy C to witamina Cg, a i bardzo często dodatkiem jest ekstrakt z cytryny. Przy regularnym używaniu żelu można spodziewać się promiennej skóry, o wyrównanym kolorycie, a także nawilżenia i gładkości. Żele powinno się stosować dwa razy dziennie, przy porannej i wieczornej pielęgnacji. Tak oczyszczona skórę, jest gotowa na dalsze zabiegi i może wchłaniać składniki serum, kremów lub masek. Jeśli oczyszczanie nie jest dokładnie zrobione, to wtedy skóra może nie przyjmować tak dobrze aktywnych składników kremów. Nowoczesne żele do mycia twarzy i płyny micelarne, są tak skomponowane, aby zadbać o twoją skórę. Jeśli potem zastosujesz serum z witaminą C, a następnie nawilżający krem, to taka pielęgnacja jest w zupełności wystarczająca. Nie zapomnij o ochronie skóry przed słońcem, która jest ważna już w młodym wieku, bo słońce powoduje degenerację skóry i przyspiesza fotostarzenie się. Staraj się wybierać kremy nawilżające lub przeciwzmarszczkowe, zawierające filtry UV, tak aby zawsze chronić skórę przed promieniowaniem.

Materiał zewnętrzny