klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Moda i Uroda

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej przynajmniej raz w życiu miała sytuację, w której malowała paznokcie na ostatnią chwilę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku, gdy dany lakier będzie wilgotny, ewentualne dotknięcie paznokcia może doprowadzić do rozmazania. Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Cieniutkie warstwy

Kobiety muszą przede wszystkim pamiętać, aby baza pod lakier była nałożona stosunkowo cienką warstwą. W przeciwnym razie jej działanie będzie miało zupełnie odwrotny efekt od planowanego. Nie tylko nie utrwali lakieru, ale przyczyni się do bardzo szybkiego odpryśnięcia. Rekomendowane jest również oszczędzanie lakieru podczas nakładania jego kolejnych warstw. W ten sposób przedstawicielka płci pięknej będzie mogła bez żadnego problemu przystąpić do nakładania drugiej warstwy ma pierwszą dłoń, gdy tylko skończy malować drugą dłoń. Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie lakieru szybkoschnącego.

Suszarka

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem na wysuszenie paznokci jest użycie suszarki. Kobiety muszą jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie kierować na wspomniane paznokcie gorącego strumienia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawiew powietrza musi być ustawiony na zimny. W przeciwnym razie na lakierze powstaną bardzo nieestetyczne pęcherze.

Przyspieszacz wysychania

Warto wiedzieć, że przyspieszacze dostępne na rynku mają formę bezbarwnego lakieru do paznokci. Produkt z kolei znajduje się w szklanym pojemniczku z pędzelkiem. W zdecydowanej większości przypadków ich konsystencja jest zdecydowanie rzadsza w porównaniu do zwykłego lakieru. Przyspieszacz należy nałożyć na świeżo pomalowane paznokcie, a dokładnie na ostatnią warstwę. Paznokcie mogą wyschnąć nawet w ciągu 30 sekund. Wszystko oczywiście uzależnione będzie od marki użytego przyspieszacza. Godny uwagi jest również fakt, że program charakteryzuje się właściwościami utwardzającymi i nabłyszczającymi.

Lampa UV

Zadaniem przedstawicielki płci pięknej jest pomalowanie paznokci, a następnie podłączeniu lampy UV do prądu. Oczywiście konieczne będzie także wsunięcie dłoni do wnętrza urządzenia i włączenie lampy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że po zaledwie 90 sekundach lakier będzie nie tylko i wyłącznie suchy, ale również utwardzony. Ponadto nie ma większego znaczenia czy kobieta będzie używała lakieru hybrydowego czy zwykłego. Lampa świetnie poradzi sobie z wysuszeniem lakieru.

Lampa UV doskonale sprawdzi się w przypadku przedstawicielek płci pięknej, którym zostało zaledwie kilka minut do wyjścia. Panie będą miały jeszcze możliwość nałożenia top coat, a także utwardzenia. Kobieta w ciągu zaledwie kilkunastu minut będzie mogła cieszyć się paznokciami w pięknym kolorze. Do minusów należy jedynie zaliczyć stosunkowo wysoki koszt lampy. Ponadto przedstawicielkom płci pięknej, które są pewne, że nie wyrobią się z idealnym pomalowaniem paznokci, rekomendowane jest włożenie lakieru do zamrażarki. Podczas malowania będzie on charakteryzował się zdecydowanie lepszą konsystencją.