klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

białe zęby
Zdrowie

Wybielanie zębów u stomatologa – kiedy warto?

Piękny, biały uśmiech może być dziełem natury, ale również efektem zabiegu wybielania. Obecnie wybielanie zębów można wykonać samodzielnie, ale również procedura ta jest dostępna w gabinetach stomatologicznych. Kiedy warto udać się do dentysty, by wybielić zęby?

Kiedy warto wybielić zęby?

Zabieg wybielania zębów polega na zmianie ich wyglądu – rozjaśnia szkliwo zębowe i powoduje, że uśmiech prezentuje się efektownie. 

Do wybielania stosowane są różnego rodzaju preparaty, które pozwalają na usunięcie przebarwień ze szkliwa zębowego oraz jego ogólne rozjaśnienie. Mogą dać bardzo dobre efekty nawet po jednej procedurze, natomiast inne wymagają stosowania systematycznie przez około 2 tygodnie. 

Wybielanie zębów jest bardzo dobrym wyborem dla tych osób, którym zależy na bielszych zębach. Często na taki zabieg decydują się młodsze osoby, lecz nie ma on ograniczeń wiekowych. Zabieg jest też dobrym wyborem przed ważnymi wydarzeniami, na przykład przed ślubem.

Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Zabieg jak wybielanie zębów można wykonać zarówno samodzielnie, jak i w gabinecie stomatologicznym, na przykład wybrać się na wybielanie zębów w klinice Studio SE+ w Krakowie. Co wybrać?

Domowe wybielanie zębów jest bardzo popularne, ponieważ jest niedrogie i nie wymaga umawiania się na wizytę w gabinecie. Środki jak pasty, płyny, żele czy paski wybielające można kupić w drogeriach oraz w internecie, a potem od razu przystąpić do zabiegu.

Efekty domowego wybielania zębów mogą być bardzo dobre, przy czym trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze są one aż tak atrakcyjne jak przy wybielaniu wykonanym profesjonalnie, w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie w gabinecie wykorzystuje bardziej skoncentrowane substancje wybielające i wykonywanie jest także z użyciem specjalistycznego sprzętu. To powoduje, że cechuje się ono znacznie wyższą skutecznością. Wtedy rezultaty można uzyskać także znacznie szybciej – nawet podczas jednej wizyty w gabinecie.

Wybielanie zębów w gabinecie – metody

Obecnie gabinety oferują różne metody wybielania zębów. Na co warto się zdecydować?

1. Wybielanie nakładkowe

Bardzo popularne jest nakładkowe wybielanie zębów. Polega ono na wcześniejszym wykonaniu nakładek na podstawie wcisków zębów, a następnie stosowaniu ich razem ze specjalną substancją wybielającą w domu. Czas trwania takiej procedury to zwykle 2 tygodnie.

Wybielanie nakładowe jest dość długie, lecz pozwala ono na uzyskanie bardzo dobrych efektów widocznych na długi czas. Minusem jest jednak czas zabiegu. Gdy wybielanie ma być wykonane przed ważnym wydarzeniem, warto rozpocząć je wcześniej.

2. Wybielanie lampą

Druga popularna metoda to wybielenie z użyciem lampy. Ten zabieg pozwala na uzyskanie atrakcyjnego efektu już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Pacjent jest odpowiednio przygotowywany do zabiegu i siada na fotelu stomatologicznym. Następnie jego zęby naświetlane są z użyciem lampy. Taki zabieg jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie chcą czekać na to, aby cieszyć się z białych zębów.

Osoby planujące wykonać wybielanie zębów w klinice Studio SE+ w Krakowie również mogą skorzystać z powyższych metod. Specjalista doradzi, jaki rodzaj zabiegu będzie najlepszy i dokładnie wyjaśni jego przebieg.