klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Moda i Uroda

Łacińskie sentencje na tatuaż- wytwory ludzkich myśli, które nadają się do uwiecznienia na ludzkim ciele

Tatuaże stały się ostatnio modne. Mają je zarówno sławy ze świata mediów, jak i zwykli, zwyczajni obywatele. Są one po części oznaką ich osobowości i tego, co w ten sposób chcą przekazać innym.

Dlaczego ludzie godzą się na zrobienie tatuaży?

Po pierwsze chcą w ten sposób uczcić jakieś ważne wydarzenie w ich życiu. Na przykład zawarcie małżeństwa lub narodziny dziecka. Po drugie tatuaże służą niektórym jako element maskowania blizn na ciele. Po trzecie ludzie robią sobie tatuaże, gdyż pragną w jakiś wyjątkowy sposób się wyróżnić. Trzeba przyznać, że tatuaże są dość dobrym i skutecznym sposobem przykuwania ludzkiej uwagi. Zwłaszcza te monstrualnych rozmiarów. Po czwarte noszenie tatuaży niekiedy determinuje też przynależność do jakieś grupy, na przykład subkultury młodzieżowej lub zespołu rockowego.

Co najczęściej jest motywem przewodnim tatuaży?

Na tatuażach zwykle pojawiają się motywy zwierzęce lub roślinne. Czasem nawiązują one do ważnych wydarzeń historycznych lub są wyrazem patriotyzmu osoby, która je nosi. Niekiedy tatuaże to po prostu imiona byłych narzeczonych, z którymi łączyła nas intymna relacja. Takie są najbardziej kłopotliwe, gdyż trudno je ukryć i się z nich wytłumaczyć przed żoną lub mężem. W strukturę tatuaży może być także wpleciona jakaś wyjątkowa postać ze świata filmu czy literatury. Malowidła naskórne mogą także przybrać formę napisu, który ma być naszym życiowym kredo.

Łacińskie sentencje na tatuaż- czy nadają się one do uwiecznienia na ciele?

Naturalnie sentencje w języku łacińskim z pewnością mogą spełniać funkcję życiowego drogowskazu. Łacina to w końcu nowożytny język, z którego tak po części wywodzą się wszystkie inne. Tatuaż w formie łacińskich sentencji jest bardzo intrygujący i można go bez obaw prezentować innym. Nie dość, że dzięki niemu można zabłysnąć towarzysko, to jeszcze spowoduje on, że zapoznamy się z najgłębszymi myślami starożytnych myślicieli i filozofów. Łacińskie sentencje na tatuaż nie zajmują wiele miejsca na ciele. Poza tym należą raczej do rzeczy, za które nie będzie się trzeba w przyszłości wstydzić.

Najpopularniejsze łacińskie sentencje na tatuaż?

Bardzo modny jest napis w stylu Carpe diem. Taki tatuaż przypomina, że należy zawsze cieszyć się życiem i nie należy rozpamiętywać poniesionych wcześniej porażek. Również malowidło na skórze o treści Cogito ergo sum hołduje temu, by szerzyć kult człowieczeństwa i rozumu. Człowiek to przecież najbardziej inteligentna istota na Ziemi. Sił i wiarę we własne zdolności i wolę walki dodaje także łaciński napis w formie tatuażu o treści Contra spem spero.

Mówi on o tym, że nie powinno się tracić nadziei nawet w najbardziej patowej sytuacji. Gdy człowiek się nie poddaje, zawsze znajduje jakieś rozwiązanie z krytycznej sytuacji. Tatuaż o wdzięcznym brzmieniu Non in solo pane vivit homo jasno tłumaczy nam, iż nie samym chlebem żyje człowiek. Co w dosłownym znaczeniu można odczytać w ten sposób, że wartości duchowe są tak samo ważne dla prawidłowego funkcjonowania istoty ludzkiej, jak te materialne. Bez wartości duchowych człowiek nie byłby pełnowartościową jednostką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.