klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Porady

Killer efekty – dlaczego warto zdecydować się na program treningowy Ewy Chodakowskiej?

Killer, czyli Spalanie i Modelowanie jest zdecydowanie najbardziej skutecznym sposobem Ewy Chodakowskiej na zrzucenie zbędnych kilogramów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w ciągu zaledwie 40 minut możliwe jest spalenie nawet 600 kilokalorii. W jaki sposób można tego dokonać?

Na czym dokładnie polega Killer?

Należy mieć świadomość, że trening Ewy Chodakowskiej składa się z trzech bloków bardzo intensywnych ćwiczeń. Podzielone są one oczywiście przerwami. W ich trakcie konieczne jest wykonywanie ćwiczeń cardio. Nie można oczywiście zapomnieć o odpowiednim regulowaniu oddechu. Ponadto jeden blok będzie składał się z serii ćwiczeń, które trzeba powtórzyć trzy razy. Wspomniane ćwiczenia będą koncentrowały się przede wszystkim na pracy mięśni brzucha, a także nóg. Godny uwagi jest fakt, że ćwiczenia są znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Wysiłek potęgowany jest przez liczbę wykonywanych powtórzeń, a także tempo narzucone przez trenerkę.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że za efektywnością Killera stoją interwały. W trakcie omawianego treningu organizm będzie pracował praktycznie przez cały czas. Zmianie ulegnie jedynie obszar eksploatowanych mięśni. Godny uwagi jest fakt, że zaledwie 5-minutowy trening cardio jest w stanie nie tylko zwiększyć wydajność, ale również zdecydowanie poprawić kondycję. Z kolei 10-minutowe zestawy określonych ćwiczeń siłowych doskonale wzmocnią poszczególne partie ciała.

Należy mieć świadomość, że efektem pierwszego zderzenia z Killerem mogą być zakwasy. Nie trzeba się również przejmować, jeżeli trening nie będzie wykonany w całości czy poprawnie.

Killer efekty

Należy mieć świadomość, że omawianego Killera od innych treningów odróżnia niezwykle rozbudowany blok ćwiczeń cardio. Zdecydowanie pomaga on w pozbyciu się przez osoby ćwiczące zbędnych kilogramów. Można również w ten sposób poprawić wytrzymałość. Do wspomnianych ćwiczeń należy zaliczyć różnego rodzaju podskoki czy pajacyki. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że właśnie wspomniana część daje osobom ćwiczącym chwilę na wyregulowanie swojego oddechu. Nie jest rekomendowane zrezygnowanie z tego bloku nawet w przypadku chęci wyrzeźbienia mięśni.

Godny uwagi jest również fakt, że poszczególne bloki ćwiczeń siłowych opierają się przede wszystkim na spięciach brzucha czy pracy ud. Możliwe jest w ten sposób wyrzeźbienie sylwetki czy pozbycie się z obwodów zbędnych centymetrów. Osobom, które nie są w stanie wykonać całego programu, rekomendowane jest wykonanie 1 lub 2 cykli.

Warto wiedzieć, że bardzo wysoki poziom trudności Killera będzie oczywiście oddziaływał na jego efektywność. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że po poprawnie wykonanym treningu należy się spodziewać nie tylko korzystnych zmian w wyglądzie. Killer daje ogromną satysfakcję. Wymaga bowiem od osób ćwiczących ogromnego zaangażowania, a także samozaparcia. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów Killera należy zaliczyć: wzmocnienie mięśni brzucha i nóg, poprawę kondycji i wytrzymałości, dotlenienie organizmu, utratę zbędnych kilogramów czy podniesienie poziomu serotoniny.