klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

implant zęba
Porady

Implanty zęba Warszawa – co trzeba wiedzieć?

Współcześnie stomatologia umożliwia posiadanie zdrowych i zadbanych zębów. Braki w uzębieniu mogą często prowadzić do kompleksów. Tutaj z pomocą pojawiają się implanty zęba – Warszawa jest miastem, gdzie można spotkać się z wieloma ofertami tej usługi. Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie. Ponadto są one wytrzymałe, co przekłada się na trwałość.

Czym są implanty zęba?

W skrócie implanty zębowe to trwałe i sztuczne zamienniki korzeni zębowych. Wprowadza się je do kości szczęki lub żuchwy w miejscu, gdzie brakuje uzębienia. W przeciwieństwie do protezy, implant bardziej przypomina prawdziwy ząb oraz jest wszczepiany na stałe. 

Same implanty zębowe są wykonane z tytanu, ponieważ materiał ten nie wchodzi w reakcje w ciele człowieka. Dodatkowo nie ulega korozji, nie rdzewieje i co najważniejsze organizm go akceptuje. Tytanowa śruba po wszczepieniu w kość zastępuje korzeń zęba. Następnie na niej jest montowana korona porcelanowa lub ceramiczna.

Rodzaje implantów

Obecnie na rynku mamy do wyboru dwa rodzaje implantów:

  • implanty tytanowe,
  • implanty cyrkonowe.

Tytan jest wytrwały, wytrzymuje silne obciążenia, nie wchodzi w reakcje i szybko integruje się z kością. Za wadę można tutaj uznać jego metaliczny kolor, jeżeli dziąsło ulegnie obniżeniu. Głównie, dlatego że metaliczna część implantu będzie widoczna.

Implanty cyrkonowe, także są wytrzymałe i szybko integrują się z kością. W przeciwieństwie do tytanowych, mają kolor kości słoniowej. Co w przypadku obniżenia się linii dziąsła, nie będą tak widoczne. Jeżeli zdecydujemy się na implant cyrkonowy, to musimy się udać do doświadczonego implantologa, ponieważ nie każdy ma doświadczenie w pracy z takimi implantami.

Dlaczego warto stosować implanty zęba?

Braki w uzębieniu mogą doprowadzić do braku pewności siebie. Z czasem przestaniemy się często uśmiechać lub będziemy się do tego zmuszać. A tego nie chcemy! 

Mogą nam utrudniać funkcjonowanie przy jedzeniu czy mówieniu. Wpływają też na pozostałe zęby, powodując ich przesuwanie a nawet chwianie. Można temu łatwo zapobiec stosując właśnie implanty zęba.

Są one świetnym rozwiązaniem, nie tylko dla osób z pojedynczymi brakami w uzębieniu, ale też dla tych, którzy mają problem z bezzębiem. Na małe braki wystarczy wszczepić śrubę i osadzić koronę zębową. Często implanty zębowe stanowią podstawy całych protez.

Implanty zęba Warszawa – gdzie szukać?

Wiele klinik stomatologicznych ma w swojej ofercie implanty zęba – Warszawa jest jednym z miast, gdzie oferuje się leczenie implantologiczne. Przeglądają oferty, nie sugeruj się tylko ceną. Przeczytaj opinię o klinice, zapytaj znajomych, którzy korzystali z takiej usługi.

Jeśli chcesz zadbać o swoje uzębienie, skorzystaj z pomocy implantów, są one świetnym rozwiązaniem. Nie czekaj i ciesz się swoim uzębieniem przez uśmiech jak najszybciej!