klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Niezwykła medycyna estetyczna
Moda i Uroda

Niezwykła medycyna estetyczna

Gabinety medycyny estetycznej oferują różne zabiegi, dające rozmaite efekty, ale zdecydowanie najważniejszym obszarem zainteresowania tej dziedziny jest odmładzanie.

Ze zmarszczkami nie trzeba się godzić!


Obecnie trudno jest już rozpoznać, ile kto ma lat na podstawie tylko jego wyglądu, ponieważ nawet osoby mocno dojrzałe mogą wyglądać bardzo młodo. Jest to oczywiście zasługa wielu czynników, ale zdecydowanie możliwości, jakie daje medycyna estetyczna w tym zakresie, nie da się niczym zastąpić. Nawet najlepsze kremy, unikanie słońca czy zdrowa dieta nie są w stanie tak mocno opóźnić procesów starzenia, a także odwrócić ich skutków. Oznacza to, że upływ czasu wcale nie musi wiązać się z takimi mało przyjemnymi zjawiskami jak zmarszczki, zwiotczenie skóry, zaburzenie owalu i ubytek tkanki podskórnej. Jest to na pewno wspaniała wiadomość, gdyż poczucie atrakcyjności jest istotne dla poczucia pewności siebie i zachowania komfortu życia. Na co zatem warto zdecydować się, kiedy chce się przedłużyć lub odzyskać młodość skóry?

Szeroka gama zabiegów


Każdy dobry gabinet medycyny estetycznej oferuje swym klientom i klientkom liczne zabiegi, różniące się między sobą ceną, sposobem przeprowadzania, a także efektami. Jeśli chodzi o te ostatnie, wybierać można wśród zabiegów dających bardziej, jak i mniej naturalny efekt. Przykładowo, jeśli ktoś nie chce wstrzykiwać sobie botoksu, gdyż obawia się, że jego twarz nie będzie wówczas wyglądała naturalnie i dojdzie do zmiany jej rysów, specjalista może zaproponować mu na przykład fotoodmładzanie. Takie metody odmładzania są przeprowadzane w polecanej przez nas klinice https://www.arsmedica.lublin.pl/. Zachęcamy do odwiedzin strony i kontaktu z gabinetem w celu umówienia pierwszej wizyty!

Zabiegi medycyny estetycznej często są też znacznie mniej inwazyjnym zastępstwem zabiegów chirurgii plastycznej, czyli operacji. Taką metodą są na przykład nici liftingujące, napinające skórę tak samo skutecznie, jak klasyczny lifting, ale będące dużo mniej inwazyjną metodą.

Co trzeba wiedzieć?


Zanim jednak podejmie się decyzję co do konkretnego zabiegu, należy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku niektórych z nich trzeba będzie wykonać całą ich serię (jak fotoodmładzanie), a w innych – jak botoks czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekt utrzyma się określony czas. Potem zaś zabieg trzeba będzie ponowić.