klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

tatuaże na dłoni
Moda i Uroda

Czy warto zrobić tatuaż na dłoni?

Ostatnimi czasy tatuaże stają się bardzo popularną formą dekorowania ciała. Tatuaże na dłoni wciąż są nieco kontrowersyjną kwestią, wszystko dlatego, że jest to część ciała, która praktycznie zawsze jest na widoku. W końcu nie da się zawsze mieć na sobie rękawiczek. Niemniej jednak, tatuaże umiejscowione na dłoni wciąż mają swoje szerokie grono zwolenników. Mogą być one unikatową i piękną ozdobą ciała.

Dlaczego warto zdecydować się na tatuaż na dłoni?

Przede wszystkim, jest to wyjątkowa ozdoba, która pozwala właścicielowi wyrazić siebie. Może być ona niebanalnym i oryginalnym dodatkiem do codziennego wizerunku. Dlatego też na tatuaże na dłoni decydują się zazwyczaj odważni ludzie, którzy lubią się wyróżniać. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, rozważając tatuaż na dłoni.

Tatuaże wykonuje się zazwyczaj w każdym miejscu dłoni – na jej zewnętrznej stronie, wewnętrznej bądź też jedynie na palcu. To, jak będzie prezentował się tatuaż na dłoni, zależy od tego, jakie są oczekiwania jego właściciela. Tego typu ozdoba może być delikatna, pełna kolorów bądź też nieco mroczna. Na dłoni bardzo często umiejscowione są tatuaże, które mają szczególne znaczenie dla swojego właściciela. Wszystko dlatego, że jest to bardzo widoczne, eksponowane miejsce. Tatuaże na dłoni są doskonałym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, przekazanie wartości życiowych bądź też osobistego manifestu. Oczywiście nie ma nic złego w wykonaniu tatuażu, który nie ma żadnego znaczenia i ma pełnić funkcję wyłącznie pięknej ozdoby.

Jakie wady mają tatuaże na dłoni?

Trzeba mieć na uwadze, że tatuaże na dłoni mają swoje minusy. Z racji tego, że dłoń jest miejscem delikatnym i silnie unerwionym, osoba chętna na tatuaż może odczuwać silne dolegliwości bólowe podczas tatuowania. Bardzo często trzeba podzielić je na dwa razy, by nie dopuścić do przemęczenia organizmu bólem.

Dodatkowo dłoń to miejsce, które narażone jest na różnego rodzaju uszkodzenia – skaleczenia czy też otarcia. Dlatego też tatuaż umieszczony na dłoni również może być narażony na to, że po czasie nie będzie prezentował się tak atrakcyjnie, jak momencie wykonania. Dlatego mogą konieczne być poprawki, które przywrócą mu estetykę. Najbardziej narażone na ścieranie są tatuaże wykonywane na palcach.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, że w wielu miejscach pracy tatuaże wciąż są zakazane. Dlatego też te osoby, które decydują się na zrobienie ich na rękach, mogą mieć trudności z zatrudnieniem w wybranym miejscu, zwłaszcza takim, które charakteryzuje się rygorystycznym dresscode.

Podsumowując, każdy musi rozważyć samodzielnie, czy tatuaż na dłoni jest rozwiązaniem dla niego. Trzeba pamiętać o tym, że jest on na całe życie, dlatego decyzji nie powinno podejmować się pochopnie. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie tatuażu tymczasowego, by przekonać się, czy dłoń jest dla niego odpowiednim miejscem. W przypadku podjęcia decyzji koniecznie trzeba umówić się do tatuażysty, który posiada doświadczenie i wiedzę na temat tego, w jaki sposób wykonać prawidłowo tatuaż na dłoni.