klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Maska FFP3 wielorazowa – gdzie kupić?

W czasie pandemii dostępność maseczek ochronnych była duża i nikt nie miał problemu z nabyciem środków ochrony własnej. Jednak dzisiaj trudniej o zdobycie zwłaszcza profesjonalnych maseczek FFP3, które na co dzień są użytkowane przez osoby pracujące w toksycznym środowisku. Gdzie się zaopatrzyć? I czy warto nabyć maskę o najwyższym poziomie filtracji? Wyjaśniamy!

Maseczka ochronna FFP3 – co to?

Spośród wszystkich dostępnych w powszechnej sprzedaży maseczek, to właśnie modele FFP3 odznaczają się najwyższym stopniem filtracji. Producenci deklarują szczelność nawet na poziomie 99%, co oznacza, że zdecydowana większość zarazków, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów jest zatrzymywana na zewnątrz i nie trafia do dróg oddechowych. Aby uzyskać taki poziom ochrony trzeba jednak pamiętać nie tylko o zakupie dobrej jakości produktu z certyfikatem, ale też prawidłowej jego eksploatacji.

Zakup maseczki ochronnej stacjonarnie

Jeżeli zależy Ci na zakupie profesjonalnej maseczki ochronnej, to zwróć się po nią do apteki lub sklepu medycznego. Takiego możesz nie mieć w swojej okolicy lub ceny w nim obowiązujące będą wysokie – to popularny problem. Warto też zawsze sprawdzić, co oferują drogerie i sklepy kosmetyczne. Na maseczki można natknąć się nawet w sklepach spożywczych czy pasmanteriach. Ich sprzedażą zajmują się też sieciówki odzieżowe, jednak tutejsza jakość zazwyczaj pozostawia sporo do życzenia. Nie znajdziesz tam zaawansowanych masek FFP3, lecz bawełniane, choć ciekawie wyglądające środki ochrony własnej.

Zamówienie maseczki FFP3 ze sklepu online

Zawsze dobrym pomysłem jest zamówienie maseczki FFP3 online. To szansa na spore oszczędności – czasu i pieniędzy. Znajdujesz dokładnie taki produkt, na jakim Ci zależy. Dzięki dokładnemu opisowi zawierającemu specyfikację techniczną wiesz, co kupujesz. Czy maska ma atesty, gdzie została wyprodukowana, czy nadaje się do użytku jednorazowego czy wielokrotnego. O tym, dlaczego w ogóle warto rozważać zakup maski FFP3 szerzej przeczytasz w artykule https://medivon.pl/maska-ffp3-wielorazowa-gdzie-kupic/ jednak przypominamy, że ta maseczka zapewnia najwyższy poziom filtracji – nawet na poziomie 99% (zgodnie z deklaracjami producentów). Oczywiście finalny poziom ochrony zawsze zależy od sposobu, w jaki nosisz maseczkę. Jest ona przeznaczona do wielokrotnego użytku, więc ważna jest jej dezynfekcja po każdym użyciu i niedotykanie zewnętrznej warstwy zabrudzonymi dłońmi. Maseczka musi szczelnie przylegać do twarzy.