klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Pielęgnacja

Olejek goździkowy na siwe włosy i inne problemy

Niepozorne goździki są cenną przyprawą, jednak nie tylko fani dobrej kuchni mogą korzystać z ich mocy. Olejek goździkowy to jeden z cenniejszych kosmetyków, jakie stworzyła dla nas natura. Co warto wiedzieć na jego temat? W jaki sposób można korzystać z jego mocy?

Najważniejsze wiadomości na temat olejku goździkowego

Z pąków kwiatów drzewa, które powszechnie występuje na Madagaskarze oraz Seszelach, powstaje aromatyczny olejek o leczniczych i kosmetycznych właściwościach. To olejek goździkowy, będący jednym z najbardziej cenionych olejków eterycznych na świecie.

Na czym polega fenomen olejku z goździków? Na uniwersalności. Świetnie sprawdza się on jako naturalny lek na takie przypadłości, jak bóle głowy czy problemy z przeciążonymi mięśniami. Olejek ten pomaga również przy dolegliwościach trawiennych oraz przy ogólnym osłabieniu organizmu. Ten aromatyczny środek skutecznie odkaża i znieczula, dzięki czemu zyskał wielkie uznanie jako sojusznik osób walczących z bólem zęba. Olejek ten ma jednocześnie świetny wpływ na układ oddechowy, dzięki czemu można z jego pomocy korzystać w trakcie walki z kaszlem oraz przeziębieniem.

Olej goździkowy jest też bardzo dobrym kosmetykiem, z mocy którego chętnie korzystają miłośnicy naturalnego piękna, a lista powodów, dla których warto skorzystać z jego mocy, jest bardzo długa.

Olejek goździkowy w pielęgnacji włosów

Nie brak osób, które chętnie nakładają olejek gozdzikowy na siwe wlosy, dzięki czemu można w naturalny sposób walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się. Olejek z goździków sprawdza się też bardzo dobrze w roli wzmacniającej odżywki do włosów. Jak ją przygotować? Wystarczy olejek goździkowy połączyć z oliwą z oliwek, a gotową mieszankę wmasować w wilgotne włosy. Po 20 minutach odżywkę można zmyć, podziwiając jednocześnie pierwsze efekty takiej kuracji.

W jaki sposób olejek z goździków wpływa na skórę?

Z kosmetycznych właściwości olejku goździkowego można też skorzystać podczas codziennej pielęgnacji skóry. Z jego mocy chętnie korzystają osoby obdarzone cerą tłustą, w przypadku której częstym problemem są różnego rodzaju wypryski. To bakteriobójcze właściwości goździków sprawdzą się doskonale.

Olejek z goździków może się również okazać bardzo dobrym dodatkiem do masażu twarzy. Zabieg taki chroni przed zmarszczkami, które dla dojrzałych osób stają się jednym z największych wyzwań. Ten naturalny kosmetyk pomoże też w pielęgnacji całego ciała, co pomoże w walce z cellulitem. Masaż z takim olejkiem pomoże poprawić krążenie krwi, dzięki czemu skóra stanie się jędrniejsza i zdrowsza. To kolejna zaleta, dzięki której goździki stały się ważnym dodatkiem do wielu domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Olejek goździkowy może być rewelacyjnym dodatkiem do relaksacyjnych kąpieli, można go też wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji jamy ustnej. W każdej roli ten naturalny kosmetyk może wykazać się bardzo dużą skutecznością, dzięki czemu walka o zachowanie dobrej formy i pięknego wyglądu stanie się dla wielu z nas o wiele łatwiejszym zadaniem.