klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Jaki podkład wybrać na wiosnę?
Moda i Uroda

Jaki podkład wybrać na wiosnę?

Razem z nowym sezonem wiosennym przychodzi czas na zmiany w kosmetyczce. Tą najważniejszą będzie zakup nowego podkładu. Ten, którym będziemy się malować w najbliższych miesiącach, znacznie powinien różnić się od kosmetyków, które używałyśmy zimą. Zobacz, jakie cechy powinien mieć dobry fluid na wiosnę i gdzie go kupić.

Kosmetyki na wiosnę

Wraz z rosnącą temperaturą coraz mniej mamy na sobie. Grube swetry i płaszcze zamieniamy na letnie koszule i topy, długie spodnie na sukienki i spódnice, a kozaki na odkryte buty. Zasada odkrywania i lekkości panuje nie tylko w garderobie, ale i w makijażu. W cieplejsze dni na twarz nie należy nadkładać grubych, mocno kryjących i obciążających podkładów i fluidów. Cera, która nie będzie nimi przykryta, będzie mogła swobodnie oddychać, a przez to poprawi się jej kondycja i wygląd. 

kosmetyki na wiosnę

Jaki powinien być podkład na wiosnę?

W wiosennym makijażu najlepiej spisuje się podkład lekki o nieobciążającej formule, delikatnie kryjący, o kremowej konsystencji. Dużym plusem kosmetyku będzie też jego łatwe rozprowadzanie po cerze. W wiosennych podkładach często można również znaleźć rozświetlajace drobinki, których zadaniem jest rozświetlenie cery i nadanie jej blasku. Wybierając kosmetyk, nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie.

To zapewnią filtry UV, które będą chronić cerę przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. W wielu fluidach filtry przyjmują postać tych naturalnych, fizycznych np. dwutlenku tytanu czy cynku. Takie rozwiązanie wykorzystują m.in. popularne podkłady PUPA, które miłośniczki naturalnego makijażu znajdą na perfumeria.pl/collections/pupa. Dzięki ich formule można stosować je nie tylko wiosną, ale i latem. Lekka formuła sprawdza się również w przypadku każdego typu cery.

kosmetyki wiosna

Mocno kryjący podkład na wiosnę – czy jest potrzebny?

Wiosną odradza się sięganie po mocno kryjące podkłady, nawet jeśli ma się cerę z niedoskonałościami, przebarwieniami i popękanymi naczynkami. Wynika to z tego, że o tej porze roku skóra zazwyczaj wygląda znacznie lepiej niż w zimowych miesiącach i nie potrzebuje aż tak mocnego krycia. Jej ewentualne niedoskonałości prosto można natomiast zamaskować, sięgając po korektor.

Jak nakładać podkład w wiosennym makijażu?

Wiosenny makijaż jest tym lekkim, odświeżającym, odmładzającym, kolorowym. Mimo tego, że wykonuje się go kosmetykami o lżejszych formułach, to na pewno nie o mniejszej trwałości. Chcą wyglądać perfekcyjnie, należy zadbać, aby kolorowe preparaty nie spłynęły z twarzy pod wpływem wysokiej temperatury. Wskazane jest więc aplikowanie pod fluid specjalnej bazy, której zadaniem jest nie tylko wyrównanie kolorytu cery, ale i przedłużenie trwałości make-up. W wiosennej kosmetyczce przydatna będzie również baza pod cienie do powiek.