klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

mezoterapia igłowa kraków
Lifestyle

Jak wygląda mezoterapia igłowa Kraków?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa Kraków oferuje w tym zakresie naprawdę spore możliwości. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na podaniu pod skórę specjalnego preparatu zawierającego substancje regenerujące, odżywcze lub lecznicze. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie jest mezoterapia igłowa i wymienimy jej najważniejsze zalety.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Składniki aktywne to przede wszystkim kwas hialuronowy, kofeina, wyciągi roślinne, kwasy organiczne oraz witaminy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że podstawą wielu kuracji jest mezoterapia. Można śmiało powiedzieć, że zdumiewające są efekty jej działań. Zabieg ten można znaleźć w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej. Należy pamiętać, że nie jest to zabieg chirurgiczny, ale żeby go przeprowadzić trzeba mieć medyczne przygotowane. Wymaga dużej wiedzy na temat ludzkiej anatomii oraz budowy skóry. Ważną rolę odgrywa także precyzja w dawkowaniu preparatu. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nawilżona, zregenerowana i prezentuje się zdecydowanie lepiej. O każdej porze roku można zdecydować się na zabieg, jednak w sezonie zimowo-wiosennym cieszy się największym uznaniem. Bez wątpienia mezoterapia igłowa Kraków jest skutecznym sposobem na młody i piękny wygląd. Same balsamy i kremy do ciała mogą nie wystarczyć, żeby zapewnić rozjaśnienie i jędrność skórze. Podczas mezoterapii igłowej lekarza wprowadza substancje aktywne w głąb skóry. Wykorzystuje się w tym celu bardzo cienkie igły. Niezbędne są oczywiście specjalistyczne urządzenia, czyli między innymi: rollery do mezoterapii oraz pistolety do mezoterapii.

Zalety mezoterapii

Warto podkreślić, że roller to po prostu wałek pokryty dużą ilością igieł. Preparaty podane w ten sposób nie obciążają wątroby oraz nerek. Jednocześnie mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji. Zaleca się jednak stosowanie kremu znieczulającego, ponieważ zabieg może powodować lekki dyskomfort. Krem najlepiej nałożyć 30 min przed planowanym zabiegiem. Zabieg nie jest szczególnie skomplikowany i trwa zazwyczaj 1-2h. Po podaniu substancji aktywnych przeprowadza się specjalny masaż. Dzięki temu substancje są aktywnie rozprowadzane wewnątrz. W ten sposób można zmniejszyć także ryzyko potencjalnych obrzęków. Niewielkie krwiaki mogą się pojawić po zabiegu, dlatego przez dwa, trzy dni lepiej pozostać w domu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że już po jednej wizycie widoczne są pierwsze efekty mezoterapii. Trzeba jednak przeprowadzić całą serię zabiegów, żeby uzyskać odpowiedni rezultat.