klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

nawilżający podkład do twarzy
Moda i Uroda

Jak działa nawilżający podkład do twarzy?

Sucha skóra wymaga zdecydowanych działań i specjalistycznych kosmetyków. Dobranie odpowiedniego podkładu, który przywróci jej pożądany blask, nie jest łatwym zadaniem. Niektóre podkłady osadzają się w zmarszczkach lub porach, podkreślają suche skórki i inne niedoskonałości, zamiast je maskować. W przypadku odwodnionej cery nawilżający fluid okaże się ratunkiem dla naszej twarzy. Docenią go również posiadaczki dojrzałej skóry, która potrzebuje dodatkowego odżywienia. Zazwyczaj zapewnia on lekkie lub średnie krycie i pięknie rozświetla karnację.

Jakie cechy ma podkład nawilżający?

Producenci fluidów prześcigają się w wyposażaniu swoich produktów w bogate składniki aktywne oraz substancje pomagające nawilżać skórę, wygładzić ją oraz pomóc jej magazynować wodę. Warto rozglądać się za produktami posiadającymi w składzie naturalne olejki, witaminy C i E, kwas hialuronowy, kolagen czy antyoksydanty. Podkład zawierający takie elementy z jednej strony przynosi natychmiastowy efekt rozświetlonej cery, a jednocześnie działa długofalowo, ujędrniając, nawilżając i wygładzając skórę oraz kumulując swoje efekty w czasie. Odpowiedni kosmetyk pomaga również przywrócić karnacji równomierny i żywy kolor. Rozświetlające drobinki pozwolą pożegnać się na długo z poszarzałą i widocznie zmęczoną cerą.

podkład do twarzy

Polecany podkład nawilżający

Na rynku znajduje się wiele dobrych produktów spełniających kryteria opisane w tym artykule, niestety można znaleźć na nim również sporo wyrobów o zdecydowanie gorszej jakości. Jednym z pewnych wyborów jest szeroko polecany nawilżający podkład do twarzy Lancome Teint Miracle dostępny na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-podklady/producent-lancome. Zawiera on bardzo wysokie stężenie wody, które sprawia, że cera staje się wygładzona, promienna i sprawia wrażenie wypoczętej. Ponadto wyrównuje koloryt na cały dzień, a sam fluid jest lekki i rekomendowany dla każdego rodzaju skóry.

nawilżający podkład

Jak spotęgować efekt podkładu?

Używanie podkładu nawilżającego może dać skórze bardzo dużo, jednak dla najlepszych efektów warto wdrożyć szczegółową rutynę pielęgnacji, tak by fluid miał szansę ukazać swoją pełną moc. Szczególnie istotne jest każdorazowe aplikowanie kremu nawilżającego przed podkładem. Należy wziąć pod uwagę również teksturę takiego produktu — warto by był to krem, a nie olejek, gdyż olejek może rozbić podkład i spowodować jego utlenienie w dalszej części dnia. Metoda aplikacji samego fluidu też ma istotne znaczenie. Najlepiej jest użyć specjalnego blendera lub pędzla i delikatnie wklepywać produkt, dociskając go do skóry, natomiast nie próbować go wcierać.