klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

hifu
Moda i Uroda

5 zabiegów upiększających idealnych na zimę – oto klucz do pięknej skóry i nie tylko

Skóra zimą narażona jest na mnóstwo niekorzystnych warunków. Chłodne deszcze i śnieg, mróz, suche powietrze, nieustanne zmiany temperatury – to nie napawa skóry ani optymizmem, ani nie zapewnia jej przyjemnych perspektyw. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry jest ważna. 

Zima czy nie, jest wiele opcji, które sprawiają, że skóra pozostaje jędrna i gładka. I o ile kremy, maski, balsamy i inne dermokosmetyki mają dobroczynny wpływ na stan skóry, to jednak ma nic lepszego niż relaksujący zabieg upiększający. Tym bardziej że firmy kosmetyczne mają wiele opcji dzięki coraz nowocześniejszym aparatom jak np. urządzenia HIFU, lasery do depilacji, minikombajny kosmetyczne czy lasery frakcyjne do radiofrekwencji mikroigłowej. Uf, już same nazwy nie napawają optyizmem.

Niezależnie od tego, czy celem jest przyjemne rozgrzanie się, podarowanie partnerce lub partnerowi luksusowych doznań, czy też poprawa stanu skóry, albo po prostu dobre samopoczucie – zabiegi kosmetyczne są zawsze mile widziane w chłodne, zimowe dni. No, może poza krioterapią i kriostymulacją. Oto kilka najmniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, do których nie potrzeba urządzeń do karboksyterapii, mezoterapii igłowowej czy nici liftingujących. Dodatkowym bonusem jest to, że każdy z zabiegów oferuje własne korzyści odmładzające skórę.

Masaż gorącymi kamieniami

Cóż może być przyjemniejszego niż pełne rozluźnienie i rozgrzewanie się relaksującym, masażem gorącymi kamieniami? Podgrzane kamienie przesuwane są po skórze, aby złagodzić bolące mięśnie, co ma dobroczynny wpływ szczególnie w miejscach napięcia, które wymagają rozluźnienia. 

Ten łagodzący napięcie zabieg poprawia przepływ krwi i obniża poziom kortyzolu. To natomiast oznacza mniej nieprzyjemnego stresu, który może przyczyniać się do przedwczesnych oznak starzenia lub negatywnie wpływać na skórę. Dodatkowym bonusem jest to, że można się spodziewać dobrego snu w nocy! Albo czegoś więcej, hę?

Leczenie woskiem parafinowym

Chłodne zimowe powietrze i suche ogrzewanie w pomieszczeniach mogą być nie lada koszmarem dla skóry dłoni i paznokci. – Zimno, zimno? Jest zima, to musi być zimno – powiedziałaby pewna pani minister. Zima to trudny czas dla dłoni – są wystawione na suche powietrza i częściej myte niż zwykle, aby powstrzymywać te wszystkie zarazki grypy lub przeziębienia i innych chorób. Stąd dłoniom przydałby się… pomocna dłoń.

Aby uzyskać gładszą, bardziej miękką skórę i silniejsze paznokcie, można się poddać zabiegowi parafinowemu przed następną randką. Zabieg z ciepłym woskiem termoterapeutycznym pobudza krążenie krwi, co zwiększa siłę paznokci i produkcję kolagenu, zapewniając gładkie, młodziej wyglądające dłonie. Zabieg usuwa również martwe komórki naskórka podczas pożytecznego peelingu, odsłaniając gładką, zdrowszą skórę.

hifu cena

Okład na całe ciało

Jeden z ulubionych rodzajów zabiegów w termach, uzdrowiskach i zakładach spa i welleness. Zaletą jest spory wybór różnych okładów. Najbardziej popularne rozgrzewające i relaksujące to okłady na ciało błotem lub wodorostów. W bardziej luksusowych wersjach można się rozkoszować okładem z czekolady z truflami, a w męskiej konfiguracji okład z wysłodzin piwnych.

Te zabiegi mają wiele zalet, w tym działają detoksykacyjnie na skórę, pobudzają przepływ krwi i zmniejszają widoczne oznaki starzenia. Co może być lepszego niż odwracanie czasu starzenia się, gdy jest się owiniętym w ciepły i słodki okład z czekolady?

Głęboko kondycjonująca pielęgnacja włosów

W zimowych miesiącach nie można zapomnieć o skórze głowy i włosach, szczególnie gdy są długie, bujne lub zwinięte w np. warkocz. O ile włosy nie są w pełni chronione przed szkodliwym działaniem zimnych, suchych i zimowych wiatrów, mają tendencję do puszenia się i łamliwości. To sprawia, że mogą w widoczny sposób tracić ładny wygląd z dnia na dzień.

Dlatego warto poprawić stan swoich loczków i skorzystać z kuracji przeciwstarzeniowej – zabieg głęboko kondycjonujący włosy, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, odżywić je, zamknąć łuski i poprawić ich stan. Zabieg ten, nie bez kozery jest nazywany „botoksem na włosy”. 

Wprawdzie nie ma nic wspólnego z igłami i wstrzykiwaniem, to efekt pozwala zregenerować nawet najbardziej zniszczone pukle. Zabiegi te często zawierają płynną keratynę – białko, które wiąże się z każdym pasmem, aby wygładzić i naprawić uszkodzenia – pasemko po pasemku – co skutkuje gładszymi, zdrowszymi i młodszymi włosami.

Zabiegi odmładzające o częstotliwości radiowej

Skóra wymaga więcej niż tylko jednego dnia luksusu. Czy to będzie masaż, kąpiel błotna albo inny zabieg pielęgnacyjny, można cieszyć się lepszymi, długotrwałymi efektami. Urządzenia HIFU emitują dźwięki o wysokiej częstotliwości i wykorzystują technologię wytwarzania równomiernego ciepła pod powierzchnią skóry. 

Zwiększa to produkcję kolagenu i elastyny, co w rezultacie sprawia, że skóra jest gładsza oraz jędrniejsza. Urządzenia HIFU są w stanie poprawić owal twarzy, unieść brwi, zlikwidować bruzdy i zmarszczki, a nawet podwójny podbródek. Co więcej, zabiegom można poddawać inne partie ciała, aby zredukować tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu.