klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

efekty ćwiczeń po 2 miesiącach
Moda i Uroda

Jakie są efekty ćwiczeń po dwóch miesiącach?

Wiosną zaczyna się walka o piękną sylwetkę. To właśnie wtedy sporo osób przechodzi na dietę odchudzającą, rezygnuje z jedzenia słodyczy i picia alkoholu, a także wdraża aktywność fizyczną. Jakie będą efekty ćwiczeń po 2 miesiącach regularnej aktywności? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Regularne ćwiczenia


Jeżeli chcemy zobaczyć efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, musimy naprawdę regularnie się ruszać. Oznacza to w praktyce, że trzeba ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, chociaż optymalna liczba to 4 treningi. Oczywiście niektórzy starają się jeszcze więcej gimnastykować, wtedy mogą szybciej zobaczyć efekty. Warto zrobić sobie plan treningów, nawet samodzielnie, bez konsultacji ze specjalistą. Wystarczy po prostu znaleźć dla siebie optymalne treningi, które dostępne są na przykład w postaci filmów na kanałach youtube. Aby ćwiczenia się nie znudziły, najlepiej robić różne zestawy, które pozwalają ćwiczyć różne partie mięśni. W ten sposób sylwetkę rozwija się w sposób harmonijny, dzięki czemu prezentuje się ona lepiej.

Jak sprawdzić efekty ćwiczeń po 2 miesiącach?

W jaki sposób sprawdzić, czy po dwóch miesiącach są już efekty ćwiczeń? Po pierwsze warto wejść na wagę, jednak będzie ona tylko orientacyjnym wskaźnikiem. Oznacza to, że nie należy kierować się tylko masą ciała, ponieważ wcale nie musi się ona dramatycznie zmniejszyć. Dzieje się tak dlatego, że masa mięśniowa jest cięższa niż tłuszcz. Spalając tłuszcz i zamieniając go na masę mięśniową tak naprawdę możemy ważyć nawet więcej, ale jednocześnie wyglądać lepiej. Dlatego dla wielu osób związanych ze zdrowym stylem życia i sportem wskaźnik masy ciała BMI nie jest miarodajny. Drugi sposób to założenie dosyć obcisłych dżinsów, które staną się tak zwanymi jeansami pomiarowymi. Taki sposób wskazuje wielu dietetyków, którzy argumentują, że mierząc się co jakiś czas poprzez zakładanie tej samej pary spodni, możemy zobaczyć efekty. Trzeci sposób to po prostu zdjęcie wymiarów z poszczególnych obwodów ciała. Warto mierzyć się na przykład w bicepsie, talii, biodrach, zrobić też pomiar uda i łydki. Pomiary należy zapisać w tabelce, a po kilku tygodniach ponownie się zmierzyć w dokładnie tych samych miejscach. Po dwóch miesiącach powinny być zauważone pierwsze efekty polegające na redukcji obwodów.

Jak utrzymać efekty ćwiczeń?
Aby udało się utrzymać efekt ćwiczeń, należy kontynuować aktywność fizyczną, jak również wprowadzić lekką dietę. Tylko w taki sposób utrzymana redukcja wagi i poprawa wyglądu sylwetki nie pójdą na marne. Niestety powrót do starych nawyków żywieniowych i braku ruchu często skutkują tym, że kilogramy się odbudowują. Po dwóch miesiącach regularnego ćwiczenia na siłowni lub w domu można zobaczyć doskonałe efekty. Ćwiczenia, które dostępne są w internecie, ponieważ zamieszczają je znani trenerzy i trenerki, to świetny sposób na to, aby ćwiczyć na dywanie w zaciszu własnego domu. To również skuteczny sposób na wypracowanie naprawdę pięknej sylwetki.