klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Dieta

Zasady działania diety amerykańskiej

Dieta amerykańska zwana jest także dietą z Hollywood. Przeznaczona jest dla osób, które maja nadwagę. Jej działanie polega głównie na redukcji masy ciała, a przy okazji poprawia się kondycja skóry i włosów.

Zasady diety amerykańskiej

Dieta amerykańska zakłada spożywanie pięciu posiłków w regularnych odstępach czasu, o porach ściśle określonych. Z jadłospisu zostają wyeliminowane słodycze, biały cukier, sól, mleko oraz wszelkie jego przetwory, które maja wysoka zawartość tłuszczu. Całkowicie wyklucza się również tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, nie wolno spożywać tez wędlin i tłustego mięsa.
Powinno się jeść natomiast otręby, pieczywo pełnoziarniste i kiełki, czyli produkty, które są bogatym źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik bowiem to kluczowy składnik każdej diety, ponieważ usprawnia prace jelit i pobudza metabolizm. Daje także uczucie sytości, a dzięki temu nie ma potrzeby podjadania między posiłkami.
Zaleca się także spożywanie chudego mięsa, w tym kurczaka lub indyka, bez skóry. Dopuszczalne są również: chudy nabiał, jogurty naturalne, ryby, cebula. Kluczowym jest picie dużej ilości płynów, takich jak niegazowana woda, herbaty czerwone i zielone, ziołowe herbaty.
Potrawy powinny być przygotowane na grillu, gotowane w wodzie, na parze, pieczone w folii albo duszone.

Efekty stosowania diety amerykańskiej

Autorzy diety amerykańskiej obiecują szybkie efekty, bo w ciągu pięciu dni jej stosowania można stracić nawet 5 kilogramów, a stosując ją w łagodniejszej wersji, przez trzy tygodnie, można stracić między 7 a 10 kg. Oprócz wyraźnie zmniejszonej masy ciała normuje się przemiana materii i poziom cukru. Włosy zyskują blask, a skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Paznokcie, mocne i silne, przestają się rozdwajać.
Dieta jest urozmaicona, a wiec nie jest monotonna. Posiłki są niedrogie, łatwe i szybie do przygotowania, z produktów łatwo dostępnych.

Fazy diety amerykańskiej

Dietę amerykańską można stosować przez pięć dni, albo przez trzy tygodnie.
Pierwsza faza, pięciodniowa, zaleca spożycie wyłącznie owoców takich jak ananas, maliny, brzoskwinie, truskawki, śliwki, wiśnie, kiwi i cytrusy, tylko świeże. Zabronione są soki, owoce suszone i konserwowe. Natomiast w trakcie diety konieczne jest wypijanie około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.
Dieta amerykańska 3-tygodniowa to znacznie bardziej restrykcyjny sposób odżywiania, ponieważ ogranicza nie tylko wartość energetyczną jadłospisu, ale również mówi, z których produktów należy zrezygnować.
Zabronione jest spożywanie soli, cukru, słodyczy, tłuszczy zwierzęcych, takich jak masło, smalec, słonina, tłuste wędliny i inne przetwory mięsne typu parówki, pasztety oraz tłuste mięso wieprzowe czy tłuste części wołowiny, mleko i pełnotłuszczowy nabiał. Zabroniony całkowicie jest alkohol, kawa. Wskazane jest także zrezygnowanie z jaj.
Pierwszy tydzień tej diety to głodówka. Dostarcza poniżej 1000 kcal na dobę, a w trakcie jej trwania mogą pojawiać się objawy takie jak bóle głowy, osłabienie, czy wahania nastroju.