klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Akupunktura kosmetyczna
Porady

Akupunktura kosmetyczna – dlaczego warto skorzystać?

Akupunktura kosmetyczna należy do grona naturalnych metod hamowania procesu starzenia. Sposób ten wywodzi się z medycyny chińskiej i to często jedyne co wiemy na jego temat. Działanie akupunktury może nie tylko odmładzać wizualnie, ale też wpływać na elastyczność skóry, czy też niwelować objawy trądziku. To prosty zabieg, który skutecznie spowalnia starzenie się, redukuje zmarszczki i rozjaśnia skórę.

Kiedy interesuje nas akupunktura kosmetyczna Poznań jawi się jako miejsce, w którym warto rozejrzeć się za dobrym gabinetem. Taki znajdziesz np. tutaj: https://akuzen.pl/akupunktura-kosmetyczna-poznan/  Popularność akupunktury kosmetycznej wystrzeliła kilka lat temu w USA, kiedy to odmładzała największe gwiazdy takie jak.: Jennifer Aniston, Angelina Julie, Robert Downey Jr. czy Jim Carrey. Największe korzyści płynące z zastosowania tej metody to przede wszystkim skuteczność, ale też naturalność, nieinwazyjność, działanie w miejscu terapii, ale też na całej skórze twarzy lub ciała.

Na co wpływa i jak pomaga akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura kosmetyczna to metoda o wysokiej skuteczności, wpływając na opóźnienie procesów starzenia. Sprawia, że skóra odzyskuje swoją dawną witalność, poprawia ukrwienie, a także pozwala na łatwiejsze oczyszczanie skóry. Może skutecznie wygładzić zmarszczki, poprzez stymulację produkcji kolagenu. 

Znacząco rozjaśnia koloryt skóry oraz odmładza. Akupunktura kosmetyczna jest w szczególności polecana kobietom, które ukończyły 35 rok życia. Pełni wówczas rolę sposobu na zahamowanie starzenia się, odsuwając ten proces w czasie. Co więcej, sprawia też, że nie ma konieczności wykonywania chemicznych pilingów oraz znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Kiedy skóra jest wyraźnie zniszczona, a to np. opalaniem, czy też niehigienicznym trybem życia, akupunktura kosmetyczna jest polecana również kobietom w młodszym wieku.

W przypadku kobiet po 40. i po 50. roku życia, akupunktura kosmetyczna pełni rolę idealnej alternatywy dla odmłodzenia skóry. Poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz dzięki aktywowaniu mechanizmów samooczyszczania ustroju z toksyn  akupunktura kosmetyczna rewitalizuje naszą skórę. Widać to szczególnie po znacznie jędrniejszej,  elastycznej i gładszej skórze. Jeśli metoda ta będzie wykorzystywana regularnie, może zapobiec opadaniu skóry poprawiając owal twarzy. Należy mieć jednak na uwadze to, że nie jest to zamiennik dla liftingu, natomiast na pewno utrzymuje skórę w doskonałej kondycji.