klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Dieta Moda i Uroda

Picie drożdży na trądzik- sposobem na to, by mieć twarz wolną od wszelkich krost, przebarwień oraz pryszczy

Skóra ludzka jest bardzo wrażliwa i często ulega negatywnemu działaniu negatywnych czynników środowiskowych. Na twarzy człowieka mogą pojawić się wszelkie rodzaju krosty, wypryski oraz pryszcze. Można je zwalczyć, pijąc drożdże na trądzik.

Co daje picie drożdzy na trądzik?.

Przede wszystkim to, że nasz organizm zostaje zaopatrzony w szereg pożytecznych witamin z grupy B, cynk, potas, żelazo, biotynę oraz sód. Picie drożdzy na trądzik wspomaga też proces gojenia się ran, niweluje stany zapalne skóry, a także przyczynia się do lepszej kondycji włosów oraz paznokci. Drożdże zbawiennie wpływają też na pracę jelit, jak również ogólną odporność organizmu. Dzięki nim wzmacnia się też i to widocznie bariera ochronna skóry. Pod ich wpływem przestaje być ona podrażniona i przesuszona.

Jak przygotować wywar z drożdży?

Bardzo prosto. Po pierwsze należy kostkę drożdży podzielić na trzy części. Potem jedną z nich wrzucić do kubka i zalać gorącą wodą lub mlekiem. Należy dokładnie rozmieszać powstały wywar, tak by całkowicie rozpuściły się wszystkie fragmenty drożdży. Gorącą mieszankę należy odstawić na chwilę, żeby nieco ostygła. Drożdży jako środka na trądzik nie powinno się spożywać na pusty żołądek. To dlatego, że mogłyby one zacząć fermentować w brzuchu i doprowadzić do uciążliwych zaburzeń jelitowych. Mieszankę drożdżową na pryszcze powinno się przyjmować godzinę po posiłku maksimum przez miesiąc lub dwa. Po tym czasie trzeba zrobić sobie przerwę.

A co, gdy ktoś nie może znieść zapachu i smaku drożdży, a chce pozbyć się trądziku?

Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie maseczka na twarz z drożdży. Jej receptura nie jest specjalnie skomplikowana, gdyż wystarczy odrobina drożdży, którą dokładnie się rozpuszcza, miesza i czeka- aż nieco stwardnieje. Gdy tak się stanie, można nałożyć ją na twarz i odczekać około 20 minut. Gdy one upłyną, trzeba natychmiastowo zmyć drożdże z twarzy, żeby czasem za bardzo nie przesadzić z tą eksperymentalną kuracją. Do roztworu z drożdży można dodać miód, wtedy maseczka przeciwtrądzikowa ma jeszcze bardziej oczyszczające działanie.

Efekty picia drożdży na trądzik

Co zaskakujące to są one nadzwyczaj dobre. Skóra w wyniku ich działania staje się bardziej odżywiona, nawilżona i nie ma na niej charakterystycznych śladów sebum. Drożdże pitne skutkują także tym, że trądzik nie nawraca ani nie ma zaostrzenia jego objawów. Poza tym w wyniku kuracji nimi stan włosów i paznokci także ulega poprawie. Warunkiem powodzenia całej operacji upiększającej jest to, aby obok drożdży przyjmować tabletki na trądzik. Tylko takie dwutorowo prowadzone działanie  może przynieść spektakularne rezultaty.

Zalety kuracji przeciwtrądzikowej z użyciem drożdży?

Po pierwsze jest łatwa w planowaniu i przygotowaniu. Po drugie może z niej skorzystać każdy, bo ryzyko skutków ubocznych jest znikome. Po trzecie na taką kurację stać praktycznie każdego. Po czwarte jest to mało inwazyjna metoda walki z trądzikiem, a co najważniejsze można do niej co jakiś czas powracać w razie potrzeby.