klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

okulary korekcyjne
Lifestyle

Jak wybrać dobre okulary korekcyjne?

Coraz więcej Polaków cierpi na zaburzenia widzenia. Krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm to problemy, z którymi zmaga się ponad połowa mieszkańców Polski. Nieleczone wady wzroku nie tylko znacznie pogarszają jakość życia, ale mogą doprowadzić do bólów głowy, oczu i zaostrzenia choroby. Podstawowym i najprostszym sposobem na poprawę ostrości widzenia są szkła korekcyjne – oprawowe lub kontaktowe. Podpowiadamy na co zwracać uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych w salonie optycznym. To placówka, która zapewnia pacjentom wszechstronne wsparcie – od konsultacji, przez szczegółowe badanie wzroku, po fachową pomoc w doborze odpowiednich soczewek i oprawek.

Jak wygląda badanie optometryczne?

Pierwszym krokiem w wyborze okularów korekcyjnych w Warszawie jest wizyta w profesjonalnym gabinecie optometrycznym, która powinna zaczynać się od szczegółowego wywiadu. Optometrysta, w trakcie wstępnej rozmowy, pyta o dolegliwości i oczekiwania pacjenta. Następnie, przy pomocy specjalistycznych przyrządów pomiarowych, wykonuje badanie ostrości wzroku, sprawdza widzenie bliskie i obuoczne oraz kontroluje czy pacjent nie ma tendencji do zeza. Do specjalistycznego badania optometrycznego wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenie pomiarowe, takie jak refraktometr, czy foropter. Jednym z najbardziej precyzyjnych sprzętów jest Visioffice2. Warto sprawdzić, czy gabinet optyczny, w którym planujemy wykonać badanie wzroku, posiada ten model.

Po badaniu wzroku czas na wybór okularów lub soczewek kontaktowych

Jeśli wykonywaliśmy badanie optometryczne w salonie optycznym dysponującym pracownią optometrii, oprawki możemy zamówić w tym samym miejscu. To duży atut i znaczna oszczędność czasu. Decydując się na okulary korekcyjne zwróćmy uwagę na kilka istotnych parametrów:

  • Z jakich komponentów zostały wykonane? 
  • Czy posiadają wysokiej jakości powłoki zapewniające doskonałą przejrzystość i komfort użytkowania?
  • Czy powłoki są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia? Czy są łatwe w czyszczeniu? Czy szybko odparowują? 
  • Czy zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV oraz promieniami emitowanym przez monitory komputerowe?
  • Czy można zredukować grubość i wagę szkieł nawet w przypadku dużej wady wzroku?

Jakość widzenia bezpośrednio wpływa na komfort naszego życia. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który fachowo doradzi jakie okulary korekcyjne będą najlepiej pasowały do potrzeb naszych oczu i stylu życia.