klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Lifestyle

Czy przy PTSD leczenie jest konieczne?

Czy przy PTSD leczenie jest konieczne? Czy warto pomyśleć o specjalistycznej pomocy, gdy zostanie u nas stwierdzony zespół stresu pourazowego? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

 

PTSD – o czym właściwie mowa?

 

PTSD to skrót od zaburzenia Posttraumatic Stress Discorder, co w tłumaczeniu na język polski oznacza zespół stresu pourazowego. Tylko co to właściwie za zaburzenie? Co skrywa się pod pojęciem PTSD? Zespół stresu pourazowego jest rodzajem zaburzenia psychiatrycznego dosięgającym osób, które doświadczyły lub były świadkami traumatycznego zdarzenia.

 

Zatem zespół stresu pourazowego – leczenie może być wskazane w przypadku osób, które były uczestnikiem lub świadkiem poważnego wypadku, brutalnej napaści osobistej, aktu terrorystycznego, czy nawet klęski żywiołowej. PTSD często stwierdzane jest również u osób, które brały udział w wojnie, padły ofiarą gwałtu, czy innych traumatycznych przeżyć, które odbiły się negatywnie na ich psychice.

 

PTSD a leczenie – jest konieczne czy nie?

 

Na pierwszy rzut oka można uznać, że każdy, kto doświadczył wspomnianych sytuacji lub był ich świadkiem, będzie mógł dojść do siebie. Jedyne, czego tylko potrzeba, to jak najwięcej czasu, cierpliwości i spokoju. Praktyka niestety pokazuje, że nie jest to prawdą. Zdarzają się sytuacje, w których osoby ze stresem pourazowym nie są w stanie same wrócić do zdrowia, a to, co przeżyły, odbija się negatywnie na ich zdrowiu psychicznym oraz fizycznym.

 

Jeśli zatem u nas lub u kogoś z naszych bliskich zostanie stwierdzony zespół stresu pourazowego, to nie należy bagatelizować problemu. W takich przypadkach wskazane jest podjęcie leczenia, a im szybciej to zrobimy, tym większe szanse na to, że znów będziemy cieszyć się pełnią życia.

 

Gdzie zatem szukać pomocy przy PTSD?

 

Od razu nasuwa się jeszcze jedno pytanie – gdzie zatem szukać pomocy? Gdzie się zgłosić, gdy będziemy zmagali się z zespołem stresu pourazowego? Całe szczęście w takich przypadkach nie jesteśmy zdani sami na siebie. Na rynku nie brakuje specjalistycznych gabinetów, które specjalizują się w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

 

Jeśli skupimy się na ofercie tych najlepszych, to zapewnimy sobie wsparcie ze strony profesjonalnego terapeuty, który pracował z podobnymi pacjentami, dysponuje szeroką wiedzą oraz umiejętnościami. Odpowiedni gabinet poznamy po nienagannej opinii wśród pacjentów, czy nawet po jego długim stażu na rynku, więc wystarczy więcej czasu poświęcić na wybór, a szybko ustalimy, gdzie czeka na nas najlepsza pomoc przy PTSD.