klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Moda i Uroda

Ziemista cera: jak ją pielęgnować?

Szara, ziemista cera, która nie prezentuje się zbyt dobrze – oto problem, z którym boryka się wiele kobiet. Dla miłośniczek naturalnego piękna jest to spore wyzwanie i problem, z którym starają się skutecznie walczyć. Co można zrobić, by poprawić koloryt skóry?

Skąd biorą się takie problemy?

Istnieje wiele czynników, które mają ogromny wpływ na stan naszej skóry oraz na jej koloryt. Sporym problemem jest zanieczyszczone powietrze, będące sporym zagrożeniem i dla naszego zdrowia, i dla skóry. Ziemista cera może mieć też związek ze stylem naszego życia. Brak czasu dla siebie, ciągłe zmęczenie i stres – wszystko to może negatywnie wpływać na nasz wygląd.
A co z dietą? Jak się okazuje, wiele osób nie docenia roli, jaką sposób odżywiania się odgrywa w naszym życiu. To, co jemy, w ogromnym stopniu wpływa i na to, jak wyglądamy. Brak witamin z grupy B, niedobory miedzi i żelaza – wszystko to może objawiać się takimi problemami, jak szara i zmęczona cera.

Na jaką pielęgnację warto postawić?

Jak poprawić koloryt skóry? Kluczem do sukcesu może się okazać odpowiednia pielęgnacja. Podstawowym zabiegiem będzie tu peeling, pozwalający na oczyszczenie skóry z martwego naskórka. W walce z szarością skóry pomogą też dobrze dobrane maseczki kosmetyczne. Zarówno te oczyszczające, jak i rozświetlające, mogą pomóc w osiągnięciu wspaniałych rezultatów i sprawić, że cera ziemista nabierze świeżego i zdrowego blasku.

W walce o utrzymanie cery w dobrym stanie pomocne są też domowe maseczki. Świetnie sprawdzą się tu maski przygotowane na bazie miodu oraz marchewki połączonej z oliwą i naturalnym jogurtem. Puree z mango, maseczka przygotowana z jabłka i naturalnego jogurtu – oko kolejne kosmetyki, dzięki którym z szarością i zmęczeniem skóry można się rozprawić we własnym domu.

Jakie zmiany warto wprowadzić do swej diety?

Dla posiadaczek ziemistej cery ważny jest nie tylko odpowiedni dobór kosmetyków, ale i produktów spożywczych. Pamiętajmy, że nieprawidłowy sposób odżywiania się może mieć istotny wpływ na wygląd naszej cery, zatem drobne zmiany w menu mogą nam pomóc w osiągnięciu wspaniałych rezultatów. Z pewnością warto włączyć do swej diety pestki dyni oraz słonecznika, dzięki którym skóra otrzyma wsparcie w postaci kwasów tłuszczowych omega. Oleje rzepakowy i słonecznikowy, jako źródło witaminy E, staną się kolejnym cennym wsparciem. Ogromną rolę będą tu jednak odgrywały takie owoce i warzywa, jak marchew, dynia czy morele. Przy problemach z ziemistą cerą warto też częściej sięgać po zielone warzywa oraz po produkty z pełnych ziaren zbóż, w których można znaleźć sporo błonnika.

W poprawie kolorytu skóry pomocne mogą się też stać warzywne i owocowe koktajle. Bardzo dobre efekty można osiągnąć dzięki miksturze, która powstaje z połączenia buraków, marchewki, jabłka oraz pietruszki. Taki koktajl to witaminowa bomba, dzięki której nasza skóra stanie się zdrowsza i piękniejsza.

Aby szara cera przestała być problemem, warto też zadbać o swe zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu, wartościowa dieta – oto klucz do pięknego wyglądu i dobrej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.