klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Dieta

Dieta strukturalna opinie: na czym polega dieta dr. Bardadyna i kiedy warto na nią przejść?

Dieta dr. Bardadyna, inaczej określana również jako dieta strukturalna, jest obecnie bardzo popularna. Jej głównym celem jest wzmocnienie organizmu w obliczu groźnych chorób cywilizacyjnych, a także obniżenie wieku biologicznego. Na czym polega dieta strukturalna?

Czym jest dieta strukturalna dr. Bardadyna?

Program diety strukturalnej został opracowany przez irydologa Marka Bardadyna. Został stworzony nie jako dieta redukcyjna – odchudzająca, ale jako kompleksowy model odżywiania, który niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Wśród głównych korzyści diety dr. Bardadyna znajdują się:
– wzmocnienie organizmu
– obniżenie wieku biologicznego ciała
– stopniowe, naturalne zrzucenie kilogramów
– oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn
– poprawa działania układu pokarmowego przez wsparcie mikroflory jelitowej
– obniżenie ryzyka chorób cywilizacyjnych: schorzenia serca i układu krwionośnego, nowotwory, cukrzyca

Dieta dr. Bardadyna jest dostępna w różnych wariantach, między innymi jako dieta wegetariańska. Obejmuje ona programy o kilku poziomach kaloryczności do wyboru, na przykład 800, 1000, 1200 oraz 1600 kcal.

Dieta strukturalna – podstawowe zasady

W diecie strukturalnej ważne jest dobieranie odpowiednich produktów – naturalnych i zawierających odpowiednie proporcje składników odżywczych, które z tego względu określane są jako strukturalne. Także są to produkty cechujące się niską kalorycznością, co sprzyja redukcji masy ciała.

W diecie strukturalnej ważne jest picie specjalnych koktajlów, które zastępują jeden z posiłków. Koktajle te nazywane są „eliksirami młodości”. Bazują na nabiale lub na mlekach roślinnych, owocach, a także cennych dodatkach, na przykład otrębach, ziołach.

W pierwszym tygodniu (fazie) w diecie zaleca się jedzenie posiłków co 2 godziny – mamy na to 10 minut, dlatego potrawy, których nie zjemy w tym czasie, należy odłożyć na później. Dzięki temu można zredukować napady głodu i unormować pracę układu pokarmowego.

W drugie fazie, czyli od drugiego tygodnia należy spożywać codziennie 5 posiłków. Faza ta trwa aż do momentu uzyskania optymalnych rezultatów, na przykład zrzucenia nadmiaru kilogramów.

Dieta strukturalna dr. Bardadyna – dozwolone produkty

W diecie dr. Bardadyna dozwolonych jest około 90 produktów strukturalnych, które wyróżniają się swoimi prozdrowotnymi właściwościami.

Wśród wskazanych produktów znajdują się między innymi:
– pełnoziarniste produkty zbożowe
– otręby i płatki owsiane
– warzywa i owoce
– warzywa strączkowe
– ryby i chude mięsa
– nabiał
– orzechy i pestki
– tłuszcze: masło, oleje roślinne

Kiedy warto przejść na dietę strukturalną?

Dla programu jak dieta strukturalna opinie są dobre. Nie jest to dieta radykalna, eliminacyjna, dlatego nie stwarza wysokiego ryzyka dla organizmu i działa wielokierunkowo.

Kładzie ona nacisk na staranne dobieranie zdrowych produktów spożywczych oraz na systematyczne spożywanie posiłków. Dostarcza wiele ważnych substancji odżywczych, witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Dzięki temu wspiera organizm w redukcji nadmiaru kilogramów bez efektu jo-jo, ale także ogólnie poprawia stan zdrowia.