klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Pielęgnacja

Konieczne jest wycinanie czy odsuwanie skórek?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się czy wycinanie skórek jest dobrym rozwiązaniem. Warto bowiem wiedzieć, że jeszcze nie tak dawno rekomendowane było dosuwanie skórek. Należy trzeba zdawać sobie sprawę, że mnóstwo osób cierpi z powodu popękanej i suchej skóry, która otacza paznokcie. Kiedy konieczne będzie odsuwanie skórek?

Sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze skórkami

Warto wiedzieć, że do najbardziej powszechnych sposobów na radzenie sobie ze skórkami należy zaliczyć obsuwanie i wycinanie. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej mówi się o szkodliwości jednej z wymienionych metod. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skórki odsuwane są w zdecydowanej większości przypadków za pomocą specjalnego kopytka lub drewnianego patyczka.

Przeważnie wycina się je dzięki specjalnym nożyczkom przeznaczonym do manicure. Należy jednak uważać, by przez przypadek nie uszkodzić zdrowego naskórka. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często dochodzi do uszkodzenia czy rozcięcia skóry znajdującej się wokół palca.

Oczywiście może do w konsekwencji doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych czy znacznie szybszego odrastania grubych skórek. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że coraz większą popularnością cieszy się odsuwanie. Rozwiązanie jest zdecydowanie mniej inwazyjne.

Ponadto wspomniane wcześniej odsuwanie można bez żadnego problemu stosować zdecydowanie częściej od wycinania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie prostszy oraz szybszy zabieg. Wystarczy bowiem bardzo delikatnie zmiękczyć skórki, a później odsunąć je kopytkiem czy drewnianym patyczkiem.

Odsuwanie skórek

Warto wiedzieć, że odsuwanie rekomendowane jest wtedy, gdy skórki będą niewielkich rozmiarów. Jeżeli będą zbyt duże, bardzo trudnym zadaniem będzie ich odsunięcie. Zdecydowanie prościej będzie wykonać wycięcie. Należy oczywiście także uzupełnić ewentualne niedobory, które przyczyniły się do powstania skórek. Stan paznokci powinien się znacznie poprawić. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każdy problem można będzie rozwiązać przy zastosowaniu właściwej metody. Rekomendowane jest systematyczne pozbywanie się skórek.

Co należy zrobić w przypadku grubych skórek?

Co należy jednak zrobić w sytuacji, gdy skórki będą zbyt duże? Zalecane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne umycie oraz oczyszczenie nożyczek czy cążek nie tylko przed wykonaniem zabiegu, ale również po jego zakończeniu. W ten prosty sposób możliwe jest maksymalne zmniejszenie ewentualnego ryzyka zakażenia.

Nie można oczywiście zapomnieć, aby na samym początku nałożyć specjalny krem na skórę wokół paznokci. Skórki zostaną zmiękczone, w ten sposób znacznie prościej będzie je usunąć. Osobom, które mają tendencję do powstawania grubszych skórek rekomendowane jest systematyczne odwiedzanie kosmetyczek, które pomogą w ich usunięciu. Można będzie mieć wtedy całkowitą pewność, że zabieg będzie niezwykle trwały. Jak wiadomo salony kosmetyczne wyposażone są w specjalne produkty przeznaczone do tego celu.