klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Moda i Uroda

Czym jest lifting górnej wargi? Zobacz najważniejsze informacje!

Zabieg określany jako lifting górnej wargi jest dzisiaj coraz popularniejszy. Na czym dokładnie polega taka procedura? Dla kogo jest ona polecana? Na czym polega? Wyjaśniamy wszystkie kwestie związane z zabiegiem!

Czym jest lifting górnej wargi?

Z czasem usta również zaczynają wyglądać starzej. Dochodzi wtedy do opadania ich struktur, co może dawać nieestetyczny efekt. By go odwrócić, przeprowadza się lifting górnej wargi.

Lifting jest najczęściej kojarzony z zabiegiem odmładzającym przeznaczonym do zmniejszenia efektu obwisłej skóry i zmarszczek. Założenie liftingu górnej wargi jest podobne, ponieważ zabieg ten ma na celu podniesienie górnej wargi.

Lifting górnej wargi jest szybkim zabiegiem chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu niewielkiego fragmentu skóry położonego pod nosem. Dochodzi wtedy do podniesienia linii górnej wargi i lekkiego jej „wywinięcia”. W rezultacie można uzyskać efekt młodszego wyglądu ust i ich powiększenia.

Lifting górnej wargi – kiedy warto go wykonać?

Zabieg ten przede wszystkim polecany jest dla kobiet, które pragną poprawić wygląd swoich ust. Wśród głównych wskazań do jego wykonania zaliczane są:

  • starszy wygląd ust
  • zawężona warga górna
  • mała warga górna
  • duża odległość pomiędzy wargą górną a nosem

Gdzie można skorzystać z zabiegu jak lifting górnej wargi?

Procedura ta jest przede wszystkim prowadzona w gabinetach oraz w klinikach chirurgii plastycznej. Prowadzi ją między innymi Instytut Bielenda, który specjalizuje się w prowadzeniu procedur odmładzających.

Warto pamiętać o tym, że zabieg musi być wykonany przez doświadczonego lekarza, który posiada właściwe uprawnienia. Nie można wykonywać go w warunkach domowych!

Jak przebiega lifting górnej wargi?

Zabieg ten nie jest skomplikowany i nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka pojawienia się skutków ubocznych. Najczęściej trwa on około godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje dolegliwości bólowych.

W trakcie zabiegu lekarz znieczula okolicę zabiegową, a następnie usuwa niewielki element tkanki znajdujący się pod nosem. W następnej kolejności tkanki zszywane są ze sobą, co powoduje, że górna warga lekko się unosi.

Zabieg ten nie wymaga długiej rekonwalescencji, wobec tego po jego wykonaniu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Mogą jednak pojawić się po nim siniaki i obrzęki.

Po zabiegu konieczne jest również odwiedzenie lekarza ponownie w celu kontroli oraz ściągnięcia szwów.

Lifting górnej wargi – efekty zabiegu

Zabieg umożliwia poprawę wyglądu ust i dzięki temu również sprawia, że twarz wygląda lepiej. Przede wszystkim pozwala on na optyczne odmłodzenie całej twarzy, ponieważ opadająca górna warga może sprawić, że wygląda ona na starszą, zmęczoną.

Również procedura ta polecana jest osobom, które mają małą górną wargę. Dzięki efektowi jej „wywinięcia” można wtedy sprawić, że będzie ona wglądała na większą.

Warto jednocześnie podkreślić, że lifting górnej wargi daje stałe efekty, dlatego nie ma potrzeby powtarzania zabiegu, by je podtrzymać.

Ile kosztuje lifting górnej wargi?

Cena za lifting górnej wargi jest zależna głównie od wybranego gabinetu. 

W przypadku wspomnianego Instytutu Bielenda za skorzystanie z procedury należy zapłacić 5 000 złotych. Należy również opłacić konsultację lekarską – cena to 200 złotych.

Więcej informacji dotyczących zabiegu oraz cennika można znaleźć na stronie: https://instytut.bielenda.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/lifting-gornej-wargi/.

Wobec tego zabieg ten może być bardzo dobrym wyborem dla każdego, komu zależy na młodszym wyglądzie i piękniejszych ustach!