klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

zabiegi chirurgii plastycznej
Moda i Uroda

Zabiegi chirurgii plastycznej. Jakie są najpopularniejsze? Kiedy nie można ich wykonać?

Za pomocą zróżnicowanych zabiegów chirurgii plastycznej można uzyskać lepszy wygląd twarzy i ciała. Jakie z nich są prowadzone najczęściej? U kogo nie można ich wykonać?

Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej. Co wybierają pacjenci?

Do popularnych zabiegów chirurgii plastycznej należą poniższe rodzaje procedur:

Liposukcja

Ta procedura polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu z różnych obszarów ciała, takich jak uda, biodra i brzuch, za pomocą rurki ze stali nierdzewnej zwanej kaniulą. Zabieg tego typu prowadzi się w znieczuleniu ogólnym. 

Liposukcja może poprawić kształt i kontury ciała, redukując nadmiar tkanki tłuszczowej, ale warto pamiętać o tym, że nie usuwa luźnej lub zwiotczałej skóry. W tym celu konieczne będzie skorzystanie z innej procedury.

Powiększanie piersi (wszczepienie implantów piersi)

Procedura ta polega na zastosowaniu implantów piersiowych w celu zwiększenia rozmiaru, poprawy jędrności i uwydatnienia piersi. 

Zabieg także prowadzi się w znieczuleniu ogólnym i polega on na umieszczeniu odpowiednio dobranych implantów w piersiach. Efekty są trwałe, niemniej jednak po pewnym czasie zaleca się wymianę implantów na nowe.

Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Ta procedura usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z dolnej części brzucha i napina mięśnie ściany brzucha. Dzięki temu możliwe jest poprawienie wyglądu brzucha u osób, które wcześniej wykonały liposukcję albo też mają nadmiar skóry na skutek odchudzania się, po ciąży.

Korekcja nosa

Procedura ta służy do zmiany kształtu nosa i poprawy jego wyglądu. Prowadzona jest ona z różnych wskazań, między innymi wtedy, gdy nos jest garbaty, orli, niesymetryczny, czyli przekrzywiony, na przykład na skutek urazu albo wypadku. Efekty takiej procedury są stałe.

Lifting twarzy

Dzięki temu zabiegowi napina się i unosi skórę twarzy i szyi, zmniejszając widoczność zmarszczek i zwiotczenia skóry. Bardzo duże znaczenie ma wtedy wybranie odpowiedniego lekarza chirurgii plastycznej, ponieważ nieodpowiednio wykonany zabieg może spowodować efekt maski na twarzy.

Plastyka powiek

Wykonuje się ją w celu usunięcia nadmiaru skóry i tłuszczu z górnej i dolnej powieki. Procedura ta jest często polecana osobom z opadającymi powiekami, a także osobom dojrzałym, u których na skutek postępu wieku doszło do obniżenia jędrności powiek i ich nadmiernej wiotkości. W efekcie powoduje ona, że twarz wygląda młodziej.

Profesjonalny chirurg plastyczny Krakówskorzystaj z pomocy rekomendowanej kliniki chirurgii plastycznej!

Kiedy zabiegi chirurgii plastycznej nie są możliwe do wykonania?

Warto wskazać, że nie wszystkie osoby są dobrymi kandydatami do operacji plastycznej. Niektóre czynniki, które mogą wykluczyć możliwość wykonania takiego zabiegu, to:

  • Stan zdrowia – osoby z pewnymi schorzeniami, takimi jak niekontrolowana cukrzyca, choroby serca lub zakrzepica w wywiadzie, nie mogą brać udziału w takich operacjach.
  • Palenie – może spowolnić proces gojenia i zwiększyć ryzyko powikłań, dlatego osobom palącym zaleca się rzucenie palenia przed operacją.
  • Ciąża – kobiety w ciąży lub planujące ciążę powinny poczekać z operacją do czasu porodu.
  • Zdrowie psychiczne – osoby z pewnymi schorzeniami psychicznymi, takimi jak dysmorfia ciała lub zaburzenia odżywiania, mogą nie być dobrymi kandydatami do operacji plastycznej.
  • Leki – niektóre leki mogą zwiększać ryzyko krwawienia podczas operacji, dlatego ważne jest, aby poinformować chirurga o przyjmowanych preparatach.

Warto więc pamiętać o tym, że przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest skonsultowanie się z dobrym chirurgiem plastycznym.