klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

Moda i Uroda

Powiększenie piersi – metody, efekty, ceny i wybór chirurga plastycznego

Zbyt małe, nieforemne, asymetryczne – wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich piersi. W takim przypadku rozwiązaniem może być operacja plastyczna. Jakie metody stosuje się obecnie? Jakie efekty można dzięki nim uzyskać? Ile kosztuje operacja powiększenia piersi? Sprawdzamy!

Metody powiększania piersi

Powiększeni piersi jest zabiegiem, który może być poważny różnymi metodami. Wybór właściwej jest pierwszym krokiem do zadowolenia z osiągniętych efektów. Na co można się zdecydować? Do dyspozycji są dwie główne metody:

1. Powiększanie piersi przez implanty silikonowe

Najczęściej operacje powiększenia piersi polegają na zastosowaniu implantów umieszczanych w piersiach. Dzięki nim można nadać im pożądany wygląd, między innymi powiększyć je czy też podnieść.

Obecnie najczęściej używane są nowoczesne implanty silikonowe, które mają formę kropli. Taki kształt powoduje, że piersi po powiększeniu mają naturalny kształt. Dobór właściwych implantów zależny jest głównie od tego, jaki efekt chce się osiągnąć, od budowy klatki piersiowej czy tkanki podskórnej.

2. Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Drugą opcją, która jest mniej inwazyjna od zastosowania implantów silikonowych, jest powiększanie piersi prowadzone za pomocą tłuszczu własnego pacjentki. W tym przypadku stosowany jest tłuszcz pobierany z innych obszarów, na przykład z pośladków, ud.

Zabieg ten daje bardzo dobre efekty, jednak nie są one aż tak znaczne jak w przypadku implantów. Tłuszcz podawany jest za pomocą iniekcji, dlatego zabieg nie jest związany z wyższym ryzykiem jak w przypadku implantów i pozwala na szybszą rekonwalescencję.

Jakie efekty daje powiększenie piersi?

Zabieg powiększenia piersi umożliwia pacjentkom uzyskanie zróżnicowanych efektów, zależnie od tego, jakie są cele procedury.

Dla uzyskania widocznych efektów na trwałe poleca się stosowanie implantów, natomiast przeszczep tłuszczu daje bardziej subtelne rezultaty, a z czasem mogą one zanikać, lecz jest to kwestią indywidualną. 

Gdy celem jest powiększanie piersi Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z zabiegów w obu tych wariantach.

Jak wybrać odpowiedniego chirurga plastycznego?

Kluczem do zadowolenia z zabiegu jest wybranie właściwego chirurga plastycznego. Na co należy zwrócić uwagę przy jego doborze?

Przede wszystkim warto wybrać chirurga z doświadczeniem, poważanego przez klienta, który ma wiele pozytywnych opinii wystawionych przez klientów. 

Obecnie wiele chirurgów, na przykład chirurg plastyczny Raczkowska, ma własne strony internetowe, na których można znaleźć więcej informacji o ofercie oraz galerię zdjęć przed i po pacjentów. Takie informacje również mogą być pomocne w podjęciu decyzji o wyborze właściwego specjalisty.

Ile kosztuje zabieg powiększenia piersi?

Ceny związane z zabiegami powiększenia piersi będą zależne głównie od wybranej metody. Również gabinety mają zróżnicowane cenniki, co również przekłada się na ostateczny koszt.

Najczęściej zabieg powiększenia piersi będzie kosztować od około 20 tysięcy złotych do 25 tysięcy złotych. W przypadku wskazań medycznych, na przykład przy rekonstrukcji piersi, ceny mogą być nieco niższe.

Koszty trzeba również uzupełnić o inne opłaty, między innymi związane z konsultacjami lekarskimi, badaniami, jakie należy wykonać przed zabiegiem, a także wydatkami po zabiegu, na przykład trzeba zakupić specjalną bieliznę, leki, a także korzystać z wizyt kontrolnych.

Gdy jednak kompleksy z powodu wyglądu piersi są duże, zabieg przeprowadzony przez dobrego chirurga może być wtedy zdecydowanie najlepszą opcją.