klinikawizjiestetycznej.pl

Zdrowy styl życia

esperal
Zdrowie

Esperal – co to jest i jak działa?

Esperal potocznie nazywany wszywką alkoholową to środek, który stosuje się w leczeniu uzależnienia. Przeważnie ma on postać implantu, który zostaje wszczepiony pod skórę. Substancją czynną jest disulfiram, która blokuje metabolizm alkoholu etylowego w wątrobie, co prowadzi do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Kiedy warto zdecydować się na wszywkę? Zdania na temat esperalu są podzielone, dla niektórych nie jest to sposób leczenia choroby alkoholowej, lecz zwykły odstraszacz. Inni upatrują w nim rozwiązania swojego problemu. Chociaż w niektórych krajach Esperal został wycofany, to u nas na przykład w Warszawie, ale też w innych większych miastach w Polsce, nadal można zdecydować się na jego wszczepienie. 

W jakich sytuacjach jest to dobre rozwiązanie? 

Wszywka działa przez 8-12 miesięcy i można się na nią zdecydować w przypadku, gdy zależy nam na powstrzymaniu się od dalszego picia alkoholu. Co się dzieje w przypadku, gdy spożyjemy alkohol po wszyciu Esperalu? Objawy po spożyciu alkoholu posiadając wszywkę są podobne, jak w przypadku zatrucia napojami wyskokowymi. W tym wypadku można zaobserwować u siebie bóle głowy, wzmożoną potliwość, nudności, wymioty, uczucie niepokoju i lęku, a także metaliczny posmak w ustach. Takie dolegliwości mogą utrzymywać się od 4-10 godzin. Niestety ze względu na to, że esperal może być powodem do pogłębiania się chorób przewlekłych, nie każdy będzie mógł go stosować. Ile to kosztuje? Wszycie esperalu nie jest drogie, cena oscyluje pomiędzy 550-650 złotych. Oczywiście w tym wypadku dużo zależy od miasta, w którym decydujemy się na aplikację wszywki. Warszawa to duże miasto, dlatego ceny na pewno będą wyższe, niż w mniejszych miejscowościach. Nie każdy będzie zadowolony z posiadania wszywki alkoholowej, ale w dłuższej perspektywie czasu może ona okazać się naprawdę doskonałym wsparciem w drodze do trzeźwości. Wiadomo, że nie jest to sposób na pozbycie się nałogu, wszywkę należy traktować jako pomoc w odzyskaniu sprawczości i większej kontroli nad spożywaniem alkoholu. Dowiedz się więcej na https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/.

Choroba alkoholowa 

Choroba alkoholowa to poważna sprawa i nigdy nie należy jej bagatelizować. Nie zawsze jesteśmy w stanie pójść na leczenie i skutecznie zawalczyć o siebie, jednak nie można się poddawać. Czasami trzeba upaść wiele razy, zanim uda nam się zapanować nad nałogiem i przestać pić raz na zawsze. Bez wątpienia pomoże także psychoterapia, dzięki której zrozumiemy mechanizm uzależnienia oraz sposoby radzenia sobie z pragnieniem wrócenia do nałogu. Ważne jest to, aby nigdy się nie poddawać i o siebie walczyć do skutku.

Artykuł sponsorowany